Väliturg OÜ loodi 2021 aasta aprillis Pärnu turu tütarettevõttena, eesmärgiga pakkuda tooteid inimeselt inimesele. Ehk siis kohalikud väiketootjad ja tavainimesed pakuvad oma kasvatatud/ toodetud kaupu meie oma inimestele ja miks ka mitte turistidele,  kes on tulnud tutvuma meie kultuuri ja toodanguga. Peamiselt pakutakse põllusaadusi, kartuleid, porgandeid, kaalikaid, kanamune ning suvisel ajal maasikaid, mustikaid, vaarikaid.
Kõike seda, mida pakub Eestimaa loodus.

Soojast turuhoonest pop-up laudadelt võib leida talvisel perioodil lambavillast kootud sokke, kindaid, säärikuid jms. Mis kõik valmistatud meie oma eestimaalaste nobedate näppudega. Loomulikult võib lisaks lambavilla toodetele leida ka koera ja alpaka villast tooteid.

Samas võib leida Väliturult üllatajaid ka kaugematest maadest, kes on tulnud pakkuma oma kodumaa traditsioonilisi tooteid, mis valminud siinsamas Eestis või toodud nende endi kodumaalt.

Näiteks paaril päeval nädalas üllatab ostlejaid eesti keeles kõnelev Hispaania piirkonnast Katalooniast pärit kaupleja oliivõlidega. Samas võib leida Türgi kohalikke maiusi, mis valminud siinsamas Eestimaal. Lätist pärit liha ja kalatooteid.

Pärnu Turu Väliturule on oodatud kauplema kõik nii väike ettevõtted, kui tavainimesed, kel aias õunasaak oma perele liiga suur, punasesõstra põõsad marju liiga täis või kurgisaak liiga suur. Kui valmistad ise midagi toredat ja põnevat ning pole leidnud kohta, kus omatoodangut realiseerida! Valmistad Sa siis mänguasju, ehteid või koguni maalid! Tule turule ja kauple!